CURSUS

Digitale Fotografie 2 @home

Informatica / Online cursussen

Officiële benaming: Ict in een creatieve context / Creatief met afbeeldingen: eenvoudige bewerkingen

De cursus vindt plaats op dit moment/deze locatie

60 lestijden
100% afstandsonderwijs
€ 90 Inschrijvingsgeld
# 19584
Nieuw
Van 08/09/25 tot 19/01/26

Wat leer je in deze cursus?

De online cursus Digitale Fotografie 2 is ideaal als je de basisprincipes van fotografie beheerst en verder wil groeien in techniek, creativiteit en digitale afwerking. Voor deze lessenreeks gebruik je best een compacte systeemcamera of spiegelreflexcamera. Een statief is ook zeker handig.

Je leert fotograferen in uitdagende omstandigheden, zoals bij weinig licht, 's avonds of in tegenlicht. Je verkent boeiende onderwerpen zoals nachtopnames, sterrenhemels, voeding en stillevens. Je ontdekt hoe je macrofoto’s maakt met betaalbare accessoires zoals close-up-lenzen of tussenringen, en hoe je filters gebruikt om bijzondere landschapsfoto’s te maken. Ook panorama’s en HDR-fotografie komen uitgebreid aan bod. Daarnaast leer je werken met flitslicht in verschillende situaties.

Naast de technische en creatieve kant is er ook aandacht voor digitale nabewerking. Je leert tilt-shift-effecten en filtereffecten nabootsen, foto's stapelen om ruis te verminderen en sterrensporen creëren met gratis software. Deze praktische technieken maken je foto's visueel sterker en geven ze een professionele afwerking, zonder dat je dure programma’s nodig hebt.

Deze cursus biedt een boeiende combinatie van theorie, praktijkopdrachten en softwarevaardigheden. Perfect als je je fotografie bewuster, creatiever en veelzijdiger wil aanpakken.

Bekijk hier enkele foto's

Hou me op de hoogte!

Zijn de inschrijvingen al afgelopen of bieden we deze cursus momenteel niet aan? Ben je niet vrij op de momenten waarop de lessen plaatsvinden?

Vul het formulier in

Op de hoogte blijven van onze activiteiten, cursussen en nieuwtjes?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief!